Poolvääriskividest lähemalt

Poolvääriskivid on Universumi kingitus inimkonnale. Kristalle on inimkond kasutanud juba iidsetel aegadel suhtlusvahenditena kui ka teraapiliste omaduste pärast, kuna neisse on talletunud kogu Universumi tarkus, jõud ja vägi. Kristallid on imelised tervendajad, need tõstavad  inimese vibratsioonitaset, aidates taastada keha isetervenemise võimet, tekitamata mingisuguseid kõrvalmõjusid. Seetõttu on üha enam kogumas populaarsust kristallide kandmine nii ehetena kui ka kodudes energiaid puhastavate dekoratiivsete sisustuselementidena. Kristallide valimisel on parim viis lasta juhatada end oma intuitsioonil – kristall, mis kõnetab, on valmis tulema teid tervendama. Kristallide valimise kohta saad ka lähemalt lugeda ka SIIN. Poolvääriskive on juba ammustest aegadest kasutatud kultusekividena. Poolvääriskivide füüsilised omadused määrasid ära nende raviotstarbe – elektrijuhtivus oli energia edasiandmiseks (kvarts, turmaliin), magnetilised omadused reumaatiliste haiguste ravimiseks. Tänapäeval püütakse kõige sagedamini leida kooskõla poolvääriskivi ja tema omaniku sünnikuu vahel, väites, et igal kuul on oma õnnekivi. Selle uskumuse juured ulatuvad astroloogia valdkonda. Leidnud endale kivi, mille välimus (kuju, värvus) teid köidab, siis hoides seda enda ligi, puudutades ja tundes, kuidas kivi jõudu annab, saate kivilt energiat ja psüühilist tuge. Poolvääriskivide hooldamise kohta saab lähemalt lugeda SIIN.

Allpool olen toonud nimeliselt välja ka poolvääriskivid, millest olen ise ehteid (käevõrud, kaelaehted, kõrvarõngad) ja võtmehoidjaid teinud – türkiis, opaliit, ahhaat (draakoniveeni ahhaat, kuningahhaat ehk valge ahhaat, pitsahhaat, sammalahhaat, triibuline ahhaat), liivakivi (goldriver ehk kuldne liivakivi, sinine kuldkivi ehk sinine liivakivi), karneool, kollane jaspis, imperiaal jaspis, seleniit, laavakivi, rodokrosiit, obsidiaan (must obsidiaan, mahagonobsidiaan), mäekristall, roosa kvarts, merevaik, malahhiit, hauliit, kirsikvarts, Cloisonne kivi, kaltsedon (sinine kaltsedon, roheline kaltsedon), dianiit, oonüks (must oonüks, punane oonüks), tiigrisilm (tiigrisilm, punane tiigrisilm), ametüst, dalmaatsia jaspis (dalmaatsia jaspis, roheline dalmaatsia jaspis), hematiit, forsteriit, suitsukvarts, kassisilm, lasuriit, roheline aventuriin, sodaliit, grainstone ehk viljakivi, tsitriin, rodoniit, lumiobsidiaan ehk lumehelbe obsidiaan,  jadeiit, bronsiit, roosa opaal, morganiit. Neid saab endale soodsa hinnaga soetada ka minu e-poest :).

 

SELENIIT

SELENIIT on ääretult puhastava toimega, tuues Sinusse sügava rahu ja helguse, lõõgastades ja tasakaalustades emotsioone. Aitab lahustada hirme tuleviku ees. Armastajatel aitab jõuda omavahelisele leppimisele. Eemaldab vanad stagneerunud energiad, misläbi tõstab eluenergia taset. Loob silla alateadvusesse, et paremini iseendast aru saada ning sügavamat pilti näha. Seleniit soodustab meelte selgust ja avab juurdepääsu kõrgema teadvuse juurde. On väga tugev kaitsekivi nii Sulle endale kui ka Sinu kodule, eemaldades negatiivsed energiad läbi valguse. Seleniidiga on võimalik veel puhastada ja laadida teisi kristalle ning oma rahustavate omaduste poolest sobib hästi meditatsiooniks ja spirituaalseks tööks. Pehmed seleniidienergiad sobivad suurepäraselt lastele, suurendades neis hoituse- ja turvatunnet. Samuti toetab seleniit emasid raseduse ajal, imetamisel ja lapse eest hoolitsemisel. Seleniit on abiks ka suhtlemisel inglimaailmaga.

TÜRKIIS

 

TÜRKIIS on kaitsev ja ülimalt õnnetoov kristall, kaitstes Sind ebaõnne, haiguste ja negatiivsete energiate eest. See aitab elada elu terviklikult, saavutada edu armuasjades ja suurendada romantilist armastust. Julgustab sõnades end paremini (vabalt ja ausalt) väljendama. See aitab Sul jõuda soovitud saavutuste ja külluseni. Võimendab omadusi, mis loovad edu, õnne ja soovitud võite. Immuunsüsteemi tugevdajana tervendab ja tugevdab kõiki kehasüsteeme, suurendades eluenergiat ja head tervist. Türkiis on hea rahustaja ärevuse ja paanika korral ning selle kandmine tugevdab empaatiavõimet, aidates paremini mõista teiste inimeste tundeid ning vajadusi. Suurendab helluse ja armastamise võimet ning kaastunnet kõigi elusolendite vastu. Annab jõudu keerulisi olukordasid kergemaks muuta ja lahendada. Aitab tasakaalustada mees- ja naisenergiaid, muutes naised naiselikumaks ja kaunimaks. See avab loovuskanalid, mistõttu on heaks abiliseks kirjutajatele. Eriti hästi sobib julgustuseks häbelikele inimestele, kes ei julge end väljendada ja vestlusi arendada. Samuti sobib hästi esinejatele, muutes nad inimeste ees olles rahulikuks, vabaks ja lõdvestunuks. 

OPALIIT

 

OPALIIT on kaitseinglite kristall. Kanna seda endaga kaasas, et märgata sõnumeid, läbi mille inglid Sinuga igapäevaselt suhtlevad – Sa hakkad neid märke tajuma (nt inglinumbritena, sulgedena, kokkusattumustena, vikerkaarena vm). Opaliidi võib asetada öökapile või une kristallide komplekti, et soodustada head und ning olla une ajal kaitstud. Opaliiti peetakse soovide ja unistuste täitumise kristalliks – soovi selle sisse oma südamesoovid!

AHHAAT:

MUST DRAAKONIVEENI AHHAAT

 

MUST DRAAKONIVEENI AHHAAT kaitseb, maandab ja loob turvatunde. Samuti ravib murtud südant. See stimuleerib spirituaalset kasvu, rahustab ja puhastab negatiivsusest tasapisi töötades. Käsivarrel kandes aitab soodustada taimede ja saagi viljakust. Pikkamisi võtab ahhaat ära sisemise kibestumise ja viha. 

VALGE AHHAAT EHK KUNINGAHHAAT

 

VALGE AHHAAT suurendab sisemist stabiilsust ja meelerahu. See aitab Sul tunda end turvaliselt, kaitstuna ja kindlalt. Toob ellu stabiilsust, pehmust, headust ja rahulikkust. Aitab üle saada rasketest olukordadest, leevendada stressi, maandada pingeid. Valge ahhaat suurendab julgust, headust ja rahuseisundit. Aitab mõista ja aktsepteerida emotsioone, annab jõudu ja vastupidavust, et julgelt vaadata tulevikku. On suurepärane emotsionaalsete traumade tervendaja, viha transformeerija, vabastades südamesse kogunenud kibestumist ja viha. Soodustab eneseusalduse taastumist, tugevdab südant. Aitab omaks võtta enda tõelist olemust, andes julgust väljendada oma tõde. Ahhaat hoiab eemal negatiivse energia nii inimesest kui kodust, mistõttu kasutatakse nii kodu kaitsva kristallina kui ka reisil olles. Toetab stabiilset vaimset kasvu ning tasakaalustab positiivsete ja negatiivsete energiate tasakaalu. Selle pehmed energiad on sobivad lastele, rasedatele ja imetavatele emadele.

PITSAHHAAT


PITSAHHAAT toob rõõmu, kergust ja armastust, vähendab pingeid ja stressi, hea abiline depressiooni korral. Lisaks aitab see väljendada oma tundeid, tervendades emotsionaalseid traumasid, vabastades valusaid tundeid, viha ja ka raevu, aidates elada naeru ja optimismiga.

SAMMALAHHAAT

SAMMALAHHAAT on võimas tasakaalustaja nii emotsionaalselt, vaimselt kui füüsiliselt. See rahustab emotsioone, lahustab viha, kibestumist ja kurbust südames. On kasulik igasuguste emotsionaalsete traumade korral. Sammalahhaat õpetab Sind ennast aktsepteerima, suurendades enesekindlust ja loovust, tugevdades enesehinnangut ja positiivseid omadusi. See aitab vabaneda sügavatest hirmudest, vähendada stressi, olles abiks pikaajalisest kurnatusest ja haigusest taastumisel. Julgustab olema optimistlikum, usaldavam ja lootusrikkam. Sammalahhaat suurendab vaimset võimekust, tajusid, analüütilisi võimeid ja keskendumisvõimet. On rahakivi, mis külluse ja heaolu kivina toob tervist, sõprust ja rikkust, aidates rahaasjades mõista suuremat pilti. Sammalahhaat soodustab vaikset mõtisklemist ja kogemustest õppimist, vaimset kasvamist. Toetab loodusega suurema sideme loomisel. Vähendab tundlikust ilma ja keskkonnast tulevate mürkide suhtes, mistõttu on hea abiline põllumajanduses ja aianduses. Füüsilises mõttes tugevdab immuunsüsteemi, puhastab lümfe ja pankreast, taastab pikaajalisest haigusest ja depressioonist, on põletikuvastase toimega, hea haiguste tõrjuja – ravib nohu, grippi, alandab palavikku, tervendab silmahaiguseid. On looduslik valuvaigisti, ravib veresoonkonna haiguseid, naha kahjustusi (sh naha seenhaigusi) ja infektsioone, gastriiti. Abiks kaalu alandamisel, kuna stimuleerib seedimist. Toetab sünnitamisel ja sellest taastumisel.

TRIIBULINEAHHAAT EHK LINTAHHAAT EHK VÖÖTAHHAAT EHK KIHILINE AHHAAT EHK MAA VIKERKAARE AHHAAT 

TRIIBULINE AHHAAT on universaalne võimas kaitsekivi, kaitstes kõige halva eest. Suurepärane kaitsekristall lastele. See sisendab stabiilsustunnet, loob harmooniat, suurendab vastupidavust, annab jõudu nii füüsilisele kui ka energeetilisele kehale. Triibuline ahhaat aitab parandada minevikuhaavu ja negatiivseid, piiravaid uskumusi. Kristall parandab seedimist, tugevdab soolestikku, leevendab hambavalu, on kasulik veresoontele, kaitseb allergiate, mürkide ja muude ohtude eest. See suurendab rahulikkust, kindlustunnet, julgust, maandab pingeid. Kristall annab julguse endasse vaadata ning lõhkuda ebavajalikud käitumismustrid, aidates luua ühenduse oma sisemise minaga, omandades sügavam arusaam oma ideedest ja soovidest. 

LIIVAKIVI:

GOLDRIVER EHK KULDNE LIIVAKIVI

GOLDRIVER sümboliseerib head õnne, soovide täitumist, head kuulsust, populaarsust ja elujõudu. See aitab eesmärkide täitmise jaoks säilitada energiat, toetades keskendumist. Goldriver aitab taastada elujõu ja soovi oma eesmärkide nimel pingutada, aitab kandjasse tuua positiivseid ambitsioone. Goldriver aitab olla rõõmsameelne, elujõuline ja uskuda paremasse ellu, andes energiat ja aidates olla positiivne.

SININE KULDKIVI EHK SININE LIIVAKIVI

SININE KULDKIVI  on unistuste täitumise kivi, aidates täituda soovidel ja unistustel. Sädelused tumedal taustal sümboliseerivad valgus- ja lootuskiirt pimeduses. Sinist kuldkivi peetakse veel kaitsekiviks. See on empaatidele ideaalne kristall. 

KARNEOOL

 

KARNEOOL on energia ja elujõu taastaja, suurendades optimismi, julgust ja sisemist jõudu, aidates vaadata asjadele huumoriga. Karneooli energiad rahustavad, maandavad ja toetavad elamist käesolevas hetkes. See pakub leevendust, kui tunned endas viha, kadedust või armukadedust. Aitab vabaneda depressioonil ja hirmudel. Karneool on tuntud kui seksuaalkeskuse aktiveerija, vaeguste parandaja, stimuleerides seksuaalsust ja tõstes libiidot. Karneool toetab küpsust ning aitab säilitada naha värskust ja nooruslikkust. See on suurepärane rahakivi ja toetaja soovide ning unistuste elluviimisel. Küllusekivina abistab see edu saavutamist nii ärialal kui muudes valdkondades. Suurendab enesekindlust ja hoiab usku imedesse, et jõuaksid seeläbi oma tõelise minani. Karneool kaitseb ja hoiab Sinust eemale negatiivsed energiad, olles abiks positiivsete valikute ja otsuste tegemisel, et leiaksid oma elus õige suuna.

KOLLANE JASPIS

Kollast jaspist teatakse kui “Ülimat hoolitsejat”. See toetab Sind stressi aegadel ning toob rahulikkust ja terviklikkust. Jaspis meenutab inimestele, et üksteist on vaja aidata. Kivi kaitseb ja maandab energiaid ning puhastab ja joondab tšakraid ning aurat. Psühholoogiliselt annab jaspis meelekindlust tegeleda probleemidega, julgustab endale otsa vaatama ning endaga aus olema. Samuti soodustab jaspis kiiret mõtlemist. Kollane jaspis kannab endas positiivset eneriat ning aitab tunda end füüsiliselt paremini. Vabastab mürkidest ja tervenab seedimist. 

LAAVAKIVI


LAAVAKIVI on väga hea energiate puhastaja ja selguse tooja. See annab jõudu, kui tunned end nõrgana. Rahustab emotsioone, leevendab pingeid ja aitab jõuda soovitud eesmärkideni. Laavakivi omadusteks on maandus, energiate puhastus, muutused, jõud, tasakaal, stabiilsus ning klammerdumisest vabastamine. Füüsiliste vaegustena aitab tervendada menstruaaltsükliga seotud vaeguseid.

RODOKROSIIT

RODOKROSIIT on armastuse kivi – see alustab Sinu kallal tööd tervest enesearmastusest ning kingib auhinnaks armastuse ja suhted. Rodokrosiidi omadusteks on armastus, tunded, suhted, tasakaal, südame kergus, hingesugulase leidmine, emotsionaalne puhastumine, mentaalselt virgutav, positiivne suhtumine, loovus, kirg, seksuaalsus.

OBSIDIAAN:

MUST OBSIDIAAN

 

MUST OBSIDIAAN on muutumise ja uuestisünni kivi. Annab inimesele võime iseenda minaga kohtumiseks ning õpetab, et valgusel ja pimedusel / headusel ja kurjusel on üks algallikas. Kiirates elujõudu ja soojust, sunnib ta oma kandja kõige sügavamatele alateadlikele hirmudele ja negatiivsetele tunnetele näkku vaatama, et need teadvussesse tõuseksid ja vabaneda saaksid. Obsidiaan paneb tõde rääkima. Suurendab kõiki negatiivseid energiaid, et saaksite neid täisvõimsuses kogeda, misjärel vabaks lasta. Selle tervendav mõju läheb tagasi mineviku eludesse ning võib töötada eellaste ja perekonna liinis. See pöörab ümber väe väärkasutuse ja töötab igal tasandil, õpetades, et väe omamine ei tähenda selle üksnes enesele hoidmist, vaid selle kasutamist kõigi hüvanguks – kes aga pole selleks protsessiks valmis, need musta obsidiaani alateadlikult endale ei vali. Must obsidiaan on kaitsev kivi, mis tõukab eemale negatiivsust ja hajutab armastuseta mõtteid. Hõlbustab vanade armastuste vabakslaskmist, andes tuge muutuste ajal. Kivi eemaldab kehast ja aurast kasutuks muutunud energia, kurbuse, viha ja rahutuse. Obsidiaaniga töötamisega kaasneb tavaliselt sisemise haavatavuse kogemus, sest tuttavast energiast vabanemisel tekib tühjus, mis täitub varsti uue energia ja tarkusega.

MAHAGONOBSIDIAAN


MAHAGONOBSIDIAAN on tasakaalu, elujõu, rahu, selguse, maanduse kivi, mis pakub kaitset vaenlaste, salakavalate inimeste ja ebaõnne eest. Lisaks aitab kristall vabaneda pingetest ja sõltuvustest ning raskel eluperioodil on toeks, leevendades kaotusvalu ja aidates oma otsustes kindel olla. Mahagonobsidiaan aitab näha iseenda negatiivseid ja kahjulikke külgi, et neid aktsepteerida ja parandada. 

MÄEKRISTALL

 

MÄEKRISTALL sümboliseerib ühtsust ja puhtust. Seda peetakse planeedi kõige võimsamaks tervendajaks ja on suurepärane abiline kõikide elujuhtumite ja probleemide korral. Mäekristalli kandmine suurendab keskendumisvõimet ja parandab mälu, mistõttu on eriti hea kanda tööl ja õppimisel. Mäekristall õpetab kehal end ise tervendama ning oma elektriliste omaduste tõttu on võimas energiate võimendaja, puhastaja ja tasakaalustaja. Mäekristall on väga hea energiajuht, toimides nii energia kogujana kui saatjana, pannes kogu kehas energia kiirelt ja vabalt liikuma. Mäekristall aitab tasakaalustada karmat, see toetab teadvuse avardumist, ühendades sind kõrgemate teadvustasanditega ja meenutades, kes oled – sinu algolemust. Seepärast kutsutakse seda hingetervendajaks. Mäekristalli võib kasutada kõikide haigusseisundite puhul – see on immuunsussüsteemi tugevdaja, aidates põletushaavade kiirele paranemisele kaasa. Lisaks pakub see kaitset negatiivsete kiirguste eest (elektromagnet- ja maakiirgus, veesooned jms) ning aitab tõsta ruumi vibratsioonitaset.

ROOSA KVARTS

 

ROOSA KVARTS on armastuse, harmoonia, hoolitsuse ja rahu kristall, vahendades armastust ja austust iseenda, partneri, laste, kui kogu inimkonna ja emakese Maa suhtes. Roosa kvarts toob õnnetunnet, sisemist rahu, romantilisi tundeid ning sensuaalsust. Õpetab, kuidas end paremini armastada, väärtustada ning kuidas elada oma elu õnnelikult. Toidab armastust sinu sees, tervendab südant, pannes Sind tundma end rõõmsa ja rahulikuna, et saaksid armastada ootusteta, tingimusteta ja klammerdumiseta. Suhteid toetava kristallina tugevdab kvarts Su olemasolevat suhet oma partneriga ning vajadusel taastab partnerite vahelist usaldust ja harmooniat. Aitab tekkinud suhteprobleemides leida lahendusi, õpetades andeksandmist, muutumist ja minevikust lahtilaskmist. Armastuse külgetõmbe kivi, mis avab ja puhastab südame ebavajalikest energiatest nagu pahameel, alaväärsuskompleks, viha, kibestumine, armukadedus ja hirm. Häälestab Su armastuseenergiatele ja näitab, et armastuse allikas asub Sinu enda sees. Õpetab armastust välja andma ja vastu võtma. Emotsioonide tervendajana kujundab Su tundemaailma pehmemaks ja avatumaks. Väga tugeva rahustava kivina tasakaalustab emotsioone ja tundeid. Toetab läbi südame elamist, tõstab eneseusku. Parandab õrnalt hingehaavu, südame- ja leinavalu ning leevendab stressi. Rahustades ja tasakaalustades energiavälja, on tegu asendamatu esmaabikiviga trauma-, kriisi- või paanikaolukordades. Õpetab armastama iseennast, julgustab andestama nii endale kui teistele. Toetab tugevalt, kui teised Sind arvustavad, aidates Sul tunda end siiski turvaliselt, hoituna ja maailma suhtes avatuna. Kivi aitab Sind ka noorusliku ja värskena hoida.

MEREVAIK

 

MEREVAIK mõjub soojendavalt ja puhastavalt.  See on võimas kaitsja, ravitseja ja puhastaja, mis tõmbab haigusseisundi kehast välja. Puhastab keskonda ja tervendab tšakraid. Merevaik neelab negatiivseid energiaid ja muundab need positiivseteks jõududeks, mis stimuleerivad organismi tervenemist. Psühholoogiliselt toob ellu stabiilsust, andes elujõudu, on õnne ja usalduse kivi, mis tugevdab usku endasse. Merevaik õpetab nautima päeva muretult ent vanu traditsioone ja väärtusi täielikult silmist kaotamata. Vaimselt ergutab intellekti, vabastab depressioonist ning edendab positiivsest meelelaadi ja loovat eneseväljendust. Suurendab tasakaalu ja kannatlikkust, soodustab rahulikkust ning otsustamist, leevendab stressi, tugevdab mälu, hajutab vastuseisu ja arendab usaldust. Hingelisel tasandil edendab altruismi ja loob tarkust. Valu ja negatiivse energia neelajana võimaldab merevaik kehal taas tasakaalu saavutada ja terveneda. See resoneerub kurguga, ravides kilpnääret ja kurguprobleeme. Tervendab magu, põrna, neere, põit, maksa ja sapipõit, leevendab liigeseprobleeme ning tugevdab limaskesti. Eliksiirina ja haavade ravis on suurepärane looduslik antibiootikum.

MALAHHIIT

 

MALAHHIIT on võimas kaitse- ja tervenduskivi, neelates endasse kogu ebavajaliku energia, kahjulikud kiirgused ja mürasaaste. On hea elektromangnetkiirguse eest kaitsja. Malahhiit on kaitsetalismaniks, tekitades Su ümber energeetilise kaitsebarjääri. See on sügava puhastava toimega, aidates vabaneda ebavajalikel energiatel, näiteks süütundest, enesepiiramisest ja valust. Kristall hajutab Su sees olevad hirmud, pinged, vanad mõttemustrid ja piirangud. Malahhiiti kutsutakse ka „hingepeegliks“, sest peegeldab, mis toimub Sinu sees. Samuti puhastab kõik energiakeskused. Rohelise südamekivina aitab see lasta minna kõigel vanal, et tulla saaks uus. Annab julgust ja otsustuskindlust, soodustab loovat eluprobleemide lahendamist ning kulgemist eluteel. Tervendab südant ja kiirendab sisemist arengut, aidates kohtuda iseenda tõelise olemusega. Kui oled kaotanud eluohjad, aitab see uuesti nendest kinni võtta ja liikuda kindlalt elus edasi. Oma harmoonilise energia tõttu sobib suurepäraselt kirjanikele ja kunstnikele, sest aktiveerib loovust. On hea reisikaaslane, sest toetab lendamisega seotud hirmude ja õnnetuste eest. Malahhiiti soovitatakse rasedatele naistele, samuti toetab see suhteid ning toob äriõnne ja küllust.

HAULIIT

 

VALGET HAULIITI nimetatakse rahu- ja harmooniakiviks. See suurendab positiivseid isikuomadusi ja häälestab Sind harmooniale. On abiks unetuse, stressi ja ärevuse korral. On kasulik inimestele, kes tunnevad oma sisimas viha ja on oma tunnetega konfliktis ega mõista selle põhjust. Aitab vihaenergial lahustuda ja aru saada põhjusest. Samuti aitab, kui Sul on raske oma tundeid väljendada ja kipud neid alla suruma, mistõttu mõjub eriti hästi passiv-agressiivsusele kalduvatele inimestele. Kui oled liigselt kriitiline enese ja teiste suhtes või kaldud isekusele, on hauliit Sulle äärmiselt vajalik, kuna tasakaalustab neid energiaid, mis seda põhjustavad. Samas suurendab kivi kannatlikkust ja aktsepteerimisevõimet, seda nii teiste kui enda puhul. Vaimsel tasandil häälestab Sind vastu võtma kõrgemat tarkust ja saama teadlikumaks. Toetab kehavälistel astraalrännakutel, aitab ühendust saada oma eelmiste elude eesmärkidega.

KIRSIKVARTS

 

KIRSIKVARTS ühendab südamekeskusega, aitab tuua julgust ja enesekindlust, suurendab energiataset ja kirge elu suhtes, tervendab hingehaavu ja tasakaalustab ärevust. Aitab leida üles oma isikliku väe, kutsub ligi armastust, toetades iseenda armastamist, annab energiat, elujõudu, parandab keskendumisvõimet, aitab tõsta enesekindlust ning vabaneda pingetest. Aitab leida elus tasakaalu. Kirsikvarts on looduslik antidepressant.

CLOISONNE KIVI


CLOISONNE KIVI sümboliseerib harmooniat: selle kaks värvi esindavad yin-yang energiat. Kingitusena soovitakse Cloisonne kiviga kingisaajale head õnne. Cloisonne kivi kingitakse sageli pulmadeks ja tähtpäevadeks, kuna see esindab harmooniat ja head abielu.

KALTSEDON:

SININE KALTSEDON

 

SININE KALTSEDON leevendab kõiki probleeme kaela- ja turjapiirkonnas. See mahendab kurgupiirkonna põletikke ja hääle kähedust, muutes tämbri meeldivamaks. Kaltsedon pidurdab veritsusi ja kiirendab haavade paranemist. Üleminekuaastates naised, kel on menopausist tingitud raskusi, võiksid kaltsedoni kanda. Sinakas kaltsedon rahustab tormitsevat meelt. See suunab tähelepanu kaoselt ja korratuselt harmooniale, jahutades üle kuumenenud tundeid, näiteks viha ja ärritust. Kaltsedon aitab inimest tema töös täpsusele ja taiplikkusele. See sobib hästi oraatoritele ning nendele, kes tegelevad lastega. See annab kõnepidajatele esinemisjulgust, muudab kõne ladusamaks ning aitab tõrjuda eneseväljendust pärssivaid hirme.

ROHELINE KALTSEDON

ROHELINE KALTSEDON on hoolitsev, toetav ja turgutav kristall. See soosib koostööd ning toetab ühise eesmärgi nimel töötamist. Samuti hõlbustab grupiliikmete omavahelist kommunikatsiooni ning ühise keele leidmist. Tegu on harmoonia kristalliga, mis tõstab keskkonna vibratsiooni. Roheline kaltsedon soosib kasvamist, arenemist ning elus edasi liikumist. See aitab leida tasakaalu keha, meele ja hinge vahel. Samuti soodustab helduse ning sisemise headuse tärkamist. Roheline kaltsedon on toeks kurbusest jagu saamisel. Lisaks sellele kasvatab see julgust, vaprust ning sisemist jõudu. Andekatel ja erilistel inimestel võib see aidata paremini “normaalse” eluga kohaneda. Roheline kaltsedon on hea kaaslane tervendajatele ning neile, kelle töö või tegevus eeldab suurt keskendumist ja pühendumist.

DIANIIT

DIANIIT on emotsionaalse väljenduse kivi, mis annab selguse omistada sõnu ja läbimõeldud dialoogi kõige keerulisematele tunnetele. Dianiit laiendab nii meie vaimset- kui ka emotsionaalset intelligentsust (andekust/tundetarkust), aidates suhelda armastuse ja täpsusega. Sellisena aitab kristall kaasa edukate suhete arendamisel ja kasvatamisel. Eelkõige juhib dianiit südant, hoides seda alati õigel kursil.

OONÜKS:

MUST OONÜKS

 

MUST OONÜKS on hea maanduskivi, mis soodustab vereringet ja parandab kuulmist. Tugevdab jalgu, küüsi, nahka ja juukseid, aitab juuste väljalangemise puhul. Tegu on energiat andva kiviga, mis aitab haigustest võitu saada. See on soodne südame-, neeru-, põrna- ja närvitalitlusele. Vähendab apaatiat ja ülitundlikkust ilmamuutuste suhtes. Kiirendab operatsioonijärgset taastumist, hoides eemale võimalikud tüsistused. Leevendab kõrvavalusid. Tegu on võitlevate, enesekindlate isiksuste kiviga, mis aitab oma eesmärkidele kindlaksjäämisel koondada sisemist energiat, andes jõudu ja tugevust. Pakub kaitset ja kindlust rõhumiste ja negatiivsete mõjutuste korral, tasakaalustades nii keha kui vaimu. Oonüks kõrvaldab melanhoolia, annab jõudu ja aitab karmavõlgade puhul. Ägeda kõrvavalu korral võib lihvitud oonüksi leevenduseks haige kõrva peale asetada. Suurendab enesekindlust ja usaldust, keskendumist ja tähelepanu. Aitab saavutada harmoonia ja tasakaalu isegi kõige raskemates olukordades, taastab elujõu ja otsusekindluse. Vabastab leinast tulenevaid tundeid ja neelab endasse negatiivseid energiaid.

PUNANE OONÜKS


PUNANE OONÜKS on väga hea maanduskivi. Suurendab enesekindlust ja usaldust, keskendumist ja tähelepanu. Aitab saavutada harmoonia ja tasakaalu meeles isegi kõige raskemates olukordades, taastab elujõu ja otsusekindluse. Vabastab leinast tulenevaid tundeid ja neelab endasse negatiivseid energiaid.

TIIGRISILM

 

TIIGRISILM on universaalne raha ligi meelitaja, ühtlasi tuntud kui õnnetooja – selle tugevad energiad annavad enesekindlust ja julgust otsustada, suurendavad tahtejõudu, väärikust ja praktilist meelt. Tiigrisilm aitab soovidel realiseeruda ja luua rahalist küllust, kaitstes teiste halbade mõtete eest. Tiigrisilm on toeks närvilistele, argadele ja heitliku loomusega inimestele, aidates neil koondada mõtteid ja hingejõudu. See mõjub tasakaalustavalt nn pilvedes hõljujatele, et paremini püsida reaalsuses, hoida jalad maas ja mõista elu sotsiaalset poolt. Samuti on sobiv lastele, eriti koolis käivatele lastele, sest toetab keskendumisel ja tugevdab eneseusku. Tiigrisilmal on võime transformeerida hirme ja muresid, mille läbi suureneb Sinu isiklik vägi ja sisemine jõud, tugevneb eneseusaldus, tahtejõud, julgus ja enda väärtustamise oskus. Tiigrisilm toob mõtteselguse, mõistmise, kindlustunde, optimistliku ja positiivse hoiaku. Selle valvsa silma all saad rahulikult lõdvestuda, tunda end kindlalt ja valmistuda edasiseks.

HÄRJASILM EHK PUNANE TIIGRISILM

HÄRJASILM on ergutav kivi, mis toetab motivatsiooni ja aktiivsemat seksiisu. Härjasilm avab juurtšakra, et maandada seksuaalseid ideid füüsilisse maailma ja lahendada seksuaalprobleeme, mis tekitavad suhetes probleeme. Härjasilm aitab tõsta enesekindlust ja enesehinnangut ning on tugev kaitse igasuguse kiusamise vastu. See annab motivatsiooni mittemotiveeritutele ja energiat neile, kes tunnevad end loiuna. Härjasilm on ergutav kivi, mis asendab letargia ja edasilükkamise entusiasmi ja motivatsiooniga, vabastab loomeenergia blokeeringutest ja inspireerib meie sisemist ettevõtjat. See suurendab sihikindlust, aitab ideid ellu viia. Härjasilm lisab igale projektile elujõudu ja kirge.

AMETÜST

 

AMETÜST rahu toova kristallina suurendab lootust, tõstab tuju ja vähendab hirme, aitab tuua selgust, lõõgastust, rahuliku une, kaitseb ja toetab rasketel aegadel. Ametüst aitab võimendada selgeltnägemise ja -tajumise võimet, toetades turvaliselt hingena kasvamist ja oma elueesmärkidele keskendumist, suurendades taibukust, teadlikkust, vaimseid võimeid, keskendumist ja mälu. Ametüst aitab vaigistada rahutut meelt ja tasakaalustada emotsioone. On abiks valu, eelkõige peavalude leevendamiseks, kurnava mõttetegevuse vaigistamiseks, argimuredest ja süütunnetest vabastamiseks, raskete emotsionaalsete olukordade leevendamiseks. Ametüst kaitseb halbade ja keskkonnast tulenevate negatiivsete energiate eest, on abiks erinevate ohtude korral, kaitstes vigastuste, varaste ja haiguste eest. Ametüsti kasutatakse reisile minnes kaitseamuletina. See aitab meestel naisi ligi meelitada, samuti aitab suurendada armastajate vahelist pühendumist teineteisele. Kui Sul on halbasid harjumusi või sõltuvusi (alkohol, suitsetamine jm), millest soovid vabaneda, siis kanna ametüsti nahaga kokkupuutel – see aitab piirata liigtarbimist ja vähendada sõltuvusest tekkivaid kahjustusi organismile. Hea unekivina tõrjub halbasid unenägusid, aitab unetuse ja liigse magamise korral, soodustades rahulikku ja meeldivat und. Hoiab unevajaduse tasakaalus.

DALMAATSIA JASPIS

 

DALMAATSIA JASPIS aitab vältida ülemõtlemist, liigset analüütilisust ning säilitada meelerahu isegi kõige keerulisemates olukordades. Tegu on suurepärase emotsioonide tasakaalustaja ja maandajaga. Kristall aitab leida endast üles lapseliku rõõmu ja mängulusti. Aitab taastada elujõu. Dalmaatsia jaspis aitab vaadata ja mõista minevikus olnut. Tegu on poolvääriskiviga, mis toetab inimesi, kes puutuvad kokku loomadega, kes on hirmul, pidanud kannatama ja vajavad abi – see rahustab loomi, aidates nende eest hoolitseda ja nendega suhelda. Kivi võib asetada ka looma juurde. Dalmaatsia jaspis on võimas energiakivi, aidates tuua rahu, meelekindlust ja stabiilsust. Selle energiad on hoolitsevad, lõõgastavad ja mõjuvad turvaliselt. Võta see endale kaaslaseks, kui vajad julgustust, stabiilsust ja toetust keerulisematel eluperioodidel või näiteks muutuste korral suhetes. Jaspis kaitseb veel elektromagnetkiirguse eest. Kivi aitab Sul tunda end taas terviklikuna, koguda kokku kaotsi läinud “tükid” iseendast. Kristall õpetab Sind taas unistama. Meenutab, kuidas nautida elu ja iseennast, aidates leida õige tee. Dalmaatsia jaspis on väga hea loovuse, kujutlusvõime ja ideede võimendaja, sest aitab eemaldada takistusi, mis loomingulisust takistavad. Samuti aitab ideedel teostuda, suurendades julgust ja enesedistsipliini. On heaks toetajaks meditatsioonis ning aitab meeles hoida unenäorännakul nähtut. Dalmaatsia jaspis aitab taastuda pikaajalisest haigusest, elavdades kehaprotsesse.

ROHELINE DALMAATSIA JASPIS

ROHELINE DALMAATSIA JASPIS on vahend meditatiivse seisundi süvendamiseks, aidates säilitada rahu iseendas. Roheline dalmaatsia jaspis on kasulik tööriist, kui töötate oma mõtete teadvustamise nimel. See kivi on ideaalne, et aidata ennast usaldada, arendada enda vastu lojaalsuse tunnet. Tegu on suhete kiviga, mis õpetab truudust, lojaalsust ja tingimusteta armastust. Lisaks toetab see keha füüsilist tasakaalu.

IMPERIAAL JASPIS

IMPERIAAL JASPIS on tugev tervendaja ja puhastaja. Tegemist on väga hea toetajaga stressirohkel ajal. Imperiaal jaspis toetab ka oma koha ja rolli leidmist elus. Imperiaal jaspis on väga tugev energiakivi ning see kaitseb haiguste eest, mistõttu soovitatakse kanda kokkupuutes nahaga. Kristall kogub endasse negatiivsed võnkumised, puhastades ümbrust, kuhu see on asetatud. On sobiv töö juures kandmiseks, kuna tasakaalustab inimeste vahelisi suhteid, luues harmooniat. Aitab alustatut lõpule viia ja keskenduda korraga ühele asjale. Sobib hästi neile, kes otsivad oma kohta elus ja soovivad kindlalt maa peal seista. Kristall soodustab šamaanirännakuid, pendliga töötamist ning unenägude meelde jätmist. Jaspis kogub endasse negatiivse energia, tasakaalustab yini ja yangi. See kivi soodustab kiiret mõttetegevust, parandab organisatoorseid võimeid ja ettenägemise võimet uute projektide algatamisel, samuti ergutab kujutlusvõimet ning aitab Teie ideedel realiseeruda.

HEMATIIT

HEMATIIT on tugev maanduskivi ja energiate tasakaalustaja. Loob energeetilise kaitse, peegeldades tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia. Ergutab mõtlemist, mälu ja loogiliste seoste loomist. Suurendab enesekindlust, tugevust ja tahtejõudu. Aitab tunda end tasakaaluka ja rahulikuna. Aitab vabaneda negatiivsetest emotsioonidest ja rahustada mõtteid. Toetab stressist ja närvilisusest ülesaamisel. Eriti kasulik on juhul, kui Sul on kombeks muretseda. Tõstab enesehinnangut, suurendab tahtejõudu ja vastupidavust, parandab une kvaliteeti, on abiks unetuse korral. Toetab ülesaamist häbelikkusest, erinevatest sundmõtetest ja sõltuvustest (liigsöömine, suitsetamine). Lahustab mõtetest tingitud piirangute loomist iseendale. Hematiidi valdusalas on mõtlemine, mõtete puhastamine, mälu parandamine ja loogiliste seoste loomine – eriti hästi mõjub matemaatikas ja tehnilistel aladel. On võimas kaitsekivi – negatiivsete energiate neelaja ja tumedate jõudude eest kaitsja. Takistab mittekasulike energiate sisenemist auravälja, taastades rahu ja harmoonia Sinus. Hematiidi energiad on toeks suhete parandamisel – seda ka siis, kui oled pahuksis iseendaga ega tea, mida teha. Suurendab isiklikku külgetõmbejõudu ja positiivsete otsuste tegemist. Kui oled tundlik teiste inimeste emotsioonide suhtes, siis abistab nende eraldamisel sinu omadest. Hematiit aitab kaasa vanade mustrite asendamisel uutega. Seda peetakse maagide kiviks, sümboliseerides vaimu ja mateeria liikumist. Samuti kaitseb kehavälistel astraalrännakutel.

FORSTERIIT

Forsteriit tõmbab ligi armastust (sh innustab iseennast armastama ja aktsepteerima), meelitades ligi harmoonilisi suhteid ja soojust, soodustab tasakaalu, siludes karedaid kohti, edendab rahutunnet Selle energiad aitavad vabaneda kahjulikest mustritest ja tsüklitest, tuues kaasa vastutustunde. Forsteriit parandab meeleolu, edendades rahu ja pere- või kogukonnatunnet, leevendab muresid, stimuleerides positiivseid mõtteid ja optimismi. Forsteriit võimendab (tingimusteta) armastuse, lahkuse ja andestuse tundeid nii iseenda kui teiste vastu, soodustades ühtekuuluvuse, mõistmise ja andestuse tunnet. Kristall leevendab emotsionaalset stressi – forsteriidi omadused on sügav emotsionaalne paranemine, sh emotsionaalne stabiilsus, vanade, lahendamata emotsionaalsete haavade paranemine (vabanemine minevikutraumadest), toimetulek südamevaluga. Forsteriit toob ellu võlu, graatsilisust, kõneosavust ja karismat, julgustab tõhusat ja selget suhtlemist, tugevdades enesearmastust ja aktsepteerimist. See on abiks vajaduste ja soovide ausal ja julgel väljendamisel. See julgustab suhetes mõistmist ja ilu hindamist. Rohelise värvi energia tähistab uuenemist, kasvu ja elujõudu, uusi algusi, mistõttu annab forsteriit elule ja hingele lootust ja nooruslikku energiat. Forsteriit tagab stabiilsuse keset kaost, hoides teid maa peal, julgustades samal ajal vaimset avardumist. Forsteriidi kandmine täidab teid jõu ja enesekindlusega, õpetades väärtustama omaenda väärtust, tõstes enesehinnangut. Uute alguste kristallina on kasulik kanda muutuste ajal kaasas neil, kes alustavad uusi ettevõtmisi. Forsteriit parandab suhtlemist, eriti südameasjades – see suurendab empaatiavõimet ja emotsionaalset intelligentsust. On abiks looduse paremale mõistmisele ja sellega suurema sideme loomisel. Forsteriit toob kaasa muutusi käitumises või elustiilis, mis võivad olla keerulised või ebamugavad. Forsteriiti seostatakse loovuse ja inspiratsiooniga, tohutute ideede sissevooluga.

SUITSUKVARTS


Suitsukvarts toob inimese maa peale – mida tumedam kivi, seda maandavam on selle energia. Suitsukvarts pakub nii füüsilist kui emotsionaalset kaitset. Vaimsel tasandil edendab positiivset, pragmaatilist mõtlemist, aidates leevendada vastuolusid, suurendades keskendumist, vähendades suhtlemisraskusi. Suitsukvarts on hea abiline, aidates loobuda kõigest, mis Sind enam ei teeni. Suitsukvarts loob positiivsust, läbi mille leevendab depressiooni ja hirmu, tuues hingerahu. Leevendab peavalu ja on abiks ka alakõhu, puusade ja säärte vaevuste korral. Rahustab spasme, tugevdab selga ja närve. On abiks mineraalide omastamisel, reguleerides kehasisest vedelikutasakaalu.

KASSISILM

 

Kassisilm kaitseb kandjat nõiduse ja kurjade vaimude eest. See kristall on ilu abivahend – seda kantakse, et lisada ilu ja säilitada nooruslikkust. Kassisilm on maandav kivi, see stimuleerib intuitsiooni, hajutab aurast negatiivset energiat ja annab kaitset. Kassisilm toob eneseusaldust, õnnetunnet, meelerahu ja head õnne. See kaitseb ja suurendab omaniku jõukust, kuni seda alles hoitakse. See mitte ainult ei hoia ära finantskrahhi, vaid taastab jõukuse, mis kaotati enne kivi soetamist. Kassisilm toob juurde rikkust ja on suurepärane mängurite talisman. Hõbedasse paigutatud kassisilma võib kanda vaimse tervise, kaitse, läbinägelikkuse ja õnne parandamiseks. Kassisilm peletab masendust, pakub naudinguid ja seda tuleks kanda finantstehingute ajal. Kassisilma kantakse nõrga nägemise puhul, kuna ravib silmahaigusi ja parandab öist nägemist, leevendab peavalusid ja näovalu. Kivi toob kaastunnet ja andestust, heldust ja usaldust. Psühholoogiliselt suurendab eneseväärikust ja vabastab kulunud energiamustrid. Mentaalselt aitab näha probleemi või olukorra mõlemat külge ning aitab kasutada strateegilist planeerimist. Emotsionaalselt innustab andestama neile, kes on olnud kandja vastu ebaõiglased.

LASURIIT EHK LAPIS LAZULI

LASURIIT on tarkuse, intellekti, sõpruse ja suhtluse kivi, kaitsekivi. See abistab Sind vaimsel teekonnal, suurendab isiklikku väge, teadlikkust ja vaimseid võimeid. Võimendab metafüüsilisi oskusi ja võimeid, avardab teadvust, soodustab vaimset arengut ning sisendab meelerahu. Meelteselguse toojana aitab suunata mõtted sisevaatluseks, juhendab mõistma inimese spirituaalset teekonda ja leidma oma teed. Lasuriit tasakaalustab mees- ja naisenergiaid ning puhastab auravälja, vabastades kinnistunud mõttemustritest, tasakaalustab karmat. Sõprusekivina aitab hoida sõprust ning lahendada tekkinud konflikte. Aitab tõmmata ligi soovitud armastust. Lasuriit aitab oma armamust ja tõde väljendada ausalt, rahumeelselt, aidates sealjuures olla kaastundlik teiste vastu. Vabastab allasurutud viha, hirmud ja pinged ning meele vanadest mõttemustritest. Innustab ja julgustab inimest liikuma oma unistuste poole. Füüsilistest vaegustest on toeks närvi- ja peavalude, migreeni, depressiooni, ülepinge, pearingluse, menstruatsioonivaevuste, luu-, lülisamba-, liigesevalude korral, ravib ka kurguhaiguseid, kehvveresust, kilpnäärme probleeme, astmat, palavikku, aitab kiiremini taastuda sünnitusest, toetades rasedust. Immuunsüsteemi tugevdajana tugevdab südant, ravib vererõhu probleeme, unetust, onkoloogilisi ja kroonilisi haiguseid, allergiaid, nahahaiguseid, reumat, maksa- ja neuroendokrinoloogilisi haiguseid, neeru ja kusepõie haiguseid. Lasuriit parandab nägemist, vähendab juuste väljalangemist, soodustab kopsude, vereringe ja lümfisõlmede talitust.

SODALIIT

Sodaliit on tugev tervendaja, eriti valdkondades, mis on seotud emotsioonidega. Samuti on tast abi stessist, hirmudest või negatiivsetest hoiakutest tingitud haiguste leevendamisel.
Sodaliiti seostatakse kõige sagedamini vaimsete võimetega – näiteks selgeltnägemisega. Sodaliidi peos hoidmine aitab vaigistada meelt ja lõdvestada füüsilist keha. See on ka väga hea kaaslane meditatsioonide ajal.
Sodaliit aitab avardada oma kandja vaatenurki, aitab vähendada hirme ning kõrvaldab negatiivsuse inimese aurast. Valged triibud sodaliidis sümboliseerivad valgust, mis aitavad leida märke ja teeviitasid seal, kus valitseb kaos. Sodaliit kaitseb inimest liialt võimsate kogemuste eest nii kaua, kuni meele puhastamine pole lõpule jõudnud, vahendades vaid seda, milleks inimene on täiesti valmism Sodaliiti on sobilik kasutada siis, kui oleme tõeliselt valmis puhastama oma mõtteid, olema ausad oma hoiakute ja eelarvamuste osas ning vabanema allasurutud negatiivsusest.
Kivi aitab ühendada intuitsiooni loogikaga ning näha enda ümber toimuvat ratsionaalselt. Sobib hästi neile, kes üritavad mistahes teooriat praktikasse rakendada.
Sodaliit on väga hea kaaslane stressirohketel aegadel või ülitundlikel perioodidel, kuna maandab väga efektiivselt hingeprotsessidest sündivat energiat. See sümboliseerib sinist öötaevast, meele tasandumist või kosutavat ööpuhkust, millest ärgatakse reipana ja uutest ideedest küllastununa.
Sodaliit ergutab ainevahetust ja lümfisõlmede tegevust. Soodustab suhtlemis- ja läbirääkimiste võimet ning esindab ühtekuuluvustunnet ja tugevdab usaldust.
Oma läbipaistmatuse tõttu ei pruugi sodaliit puhastuda päikesevalguse käes, seega tasuks seda kivi puhastada kas kristallgeoodidel, heliga või mulda maetuna.

ROHELINE AVENTURIIN

Raha- ja armastuse kristallina toetab elamist läbi südame, tuues ellu nalja, värskust ja rõõmsat meelt. Toob sisemist rahu, tasakaalustab meeleseisundit ja leevendab närvipinget. Lahustab probleeme südames ja tervendab kogu füüsilist keha (närvisüsteemi probleemid, ärevus, stress, pinge, südameprobleemid, põletik, akne, nahaekseemid, allergiad, silmahaigused, kõõm, juuste välja langemine, kolesterool, ainevahetus), olles sealjuures looduslik valuvaigisti. Tuntakse kui õnnekivi, kuna aitab ligi tõmmata nii küllust, jõukust kui armastust. Loob harmooniat ja vastastikust armastust perekonnas. On toeks emotsionaalse pinge, ärrituse ja viha korral, aidates luua rahu ja heaolutunnet. Tugevdab otsustusvõimet, julgustades vastu võtma otsuseid ja leidma lahendusi keerulistes situatsioonides. On abiks geopaatilise stressi korral, kaitstes keskkonna saastatuse eest.

GRAINSTONE EHK VILJAKIVI

Grainstone’ saab kasutada ravieesmärkidel, kuna on abiks energiate puhastamisel (sh haiguste eemaldamisel kehast). Poolvääriskivi tuletab meelde meie süütust ning aitab saada kehaga parema kontakti. Juurtškrat toetava kivina aitab koondada ning meelitada positiivseid mõtteid, leevendada stressi, parandada ellujäämisinstinkte, aidates olla kahe jalaga maa peal. Toetab enese alalhoidmist. Annab elujõudu, stabiilsust, enesekindlust/kindlustunnet, kaitset, toetust. Aitab võtta vastutuse omaenda elu eest, suurendab ühtekuuluvustunnet. Suurendades õiglustunnetust aitab paremini mõista karmaõppetunde.

TSITRIIN


Tsitriin leevendab hirme, depressiooni ja ärevust, et saaksid elus vastu võtta kõiki imelisi uusi kogemusi ja väljakutseid. Suunab Sind ütlema õigel ajal „EI“. Aitab keskenduda ja tuua mõtetesse rohkem selgust, et näeksid uusi toetavaid suundi oma elus. Vajadusel aitab taas leida üles elumõtte, andes enesehävituslikule käitumisele vastupidise suuna, pannes sind ennast armastama nii seesmiselt kui väliselt. Kui tunned end läbipõlenuna, asjad on väljunud kontrolli alt või ei vea sul rahaasjades, aitab tsitriin olla enesekindel, tõsta enesehinnangut ja parandab motivatsiooni. Kui peres või muudes kollektiivides on ebakõlasid, toetab see Sind nendega toimetulemisel. Julgustab Sind ennast väljendama, aidates sõnastada oma mõtteid ja tundeid. Aitab suhtuda asjadesse positiivselt ja olema kriitika suhtes vähem tundlik. Seetõttu sobib hästi tundlikele inimestele, kaitstes ja vähendades väliskeskkonnast tulenevaid mõjusid. Tervenduskivina on võimas energiate puhastaja, laadija ja võimendaja, aidates energiakeskustest eemaldada seisva blokeerunud energia, et korrastada ja tasakaalustada peenenergiakehad, viies nad kooskõlla sinu füüsilise seisundiga. Kaitsteb negatiivsete kiirguste eest (elektromagnet- ja maakiirgus, veesooned jms) ja tõstab ruumi vibratsioonitaset. Võimsa manifesteerimiskivina õpetab, kuidas meelitada oma ellu küllust, jõukust, edu ja kõike muud head. Julgustab elama elu täisväärtuslikult ja ennast väärtustades, sest nii saab oma ellu luua seda, mida kõige enam soovid. Kaupmeestele ja äritegevusele õnnetoov kivi, sest võimendab kordaminekuid ja edu äris. Tahtejõu suurendajana annab ideedele ja soovidele väge ning jõudu.

RODONIIT


Rodoniit aitab aktiveerida ja tasakaalustada südamekeskust, tervendades südames olevaid tundeid, aidates südamel avaneda armastusele. Loob heaolu- ja õnnetunde ning soodustab lahkust ja südamlikkust. Emotsioonide tervendajana vabastab õrnalt minevikuvalud ja parandab hingehaavad. On toeks, kui vajad abi andestamisel ja mõistmisel, et inimesi aksepteerida ja leppida tekkinud olukorraga. Rodoniiti kandes tunned end kaitstuna, lõdvestununa, stabiilsena ja rahulikuna.
Toetab rasketel aegadel, kriisiolukordades ja emotsionaalse trauma korral. Selle rahustavad energiad teevad rodoniidist esmaabikivi pinge, hirmude, stressi ja depressiooni korral, tasakaalustades närvisüsteemi ja emotsioone. On heaks abiliseks emotsionaalse enesehävituse, kaassõltuvuse ja ahistamise korral. Suhtetervendajana toob suhetesse rahu, mõistmist ja tingimusteta armastust, et probleemid saaksid laheneda rahulikult ning leebel moel. On hea maandaja ning yin-yang energiate tasakaalustaja. Abistab oma kõrgeima potensiaali avamisel, et näeksid oma kaasasündinud talenti ja võimeid, mida saad edukalt rakendada oma töös ja teiste inimeste heaks. Toob eneseusku, tõstab enesekindlust ja enesehinnangut. Aitab mõista, mis on Sinu eluülesanded, aidates terveneda ka eelmistest eludest.

LUMIOBSIDIAAN


Lumiobsidiaan ehk lumehelbe obsidiaan on abiks muutuste tegemisel oma elus, et saaksid õrnalt vabaneda neist kinnistunud mustritest oma kehas ja meeles, mis takistavad edasiliikumist. Aitab unenägudes avada ukse “ajakoridoris”, et saaksid sisse piilud oma võimalikesse valikutesse tulevikus. Samuti aitab vabaneda endas kõigest negatiivsest ja disharmooniat loovatest seisunditest.
Obsidiaanina absorbeerib ehk imab inimestest ja keskkonnast tulenevaid negatiivseid energiaid. See omadus teeb minust väga hea aurapuhastaja. Kui oled kandnud endas negatiivseid emotsioone nagu viha, hirmud, ängistus, mida pole julgenud väljendada, siis aitab ka neil vabaneda. Aitab näha elu rõõmuküllasest aspektist. Mõjutab lihaspingete vabanemist, mistõttu suureneb elujõud ja füüsiline tugevus. On väga võimas kaitsekivi, eelkõige just psüühilise kaitse osas. Aitab halastamatult pinnale tõusta kõikidel Sinus olevatel vigadel ja puudustel, näidates Sulle ennast justkui peegelpildis. Lumiobsidiaanist on palju kasu, kui oled muutunud iseenda kõige suuremaks “vaenlaseks”, kes ei luba teha elus muudatusi. Mõjub tervendavalt ka ennasthävitavatele käitusmustritele ja igasugustele sõltuvustele: suitsetamine, liigsöömine, alkoholism jt.

JADEIIT


Jadeiit parandab meeleolu ja väljendusvõimet, andes kasutajale tagasi isikupära ja võime armastada. Jadeiit on puhtuse ja rahulikkuse sümbol. Seostub südametšakraga ja suurendab armastust ning hoolivust. See on kaitsev kivi, mis hoiab kandjat kahju eest ja toob harmooniat. Tõmbab ligi head õnne ja sõprust. Vabastab negatiivsetest mõtetest ja rahustab meelt. Stimuleerib ideid ja laseb ülesannetel paista vähem keerulised. Sobib maaharijatele, soodustab taimede kasvu. Jaad suurendab sissetulekuid ja kindlustab majanduslikku edu, pikendab inimese eluiga ning annab tarkust.

BRONSIIT


Bronsiit aitab võtta kontrolli oma elu üle, andes julgust järgida oma mõtteid ja tundeid. Toetab Sind, et end paremini kehtestada, hoida kainet mõistust, taastada meelerahu ja näha suuremat pilti. Pakub kaitset negatiivsete energiate eest. Bronsiit on hea kaitsev ja maandav kristall, olles abiks, kui tunned jõuetust olukordi lahendada ja oled kaotanud kontrolli toimuva üle. Annab enesekindlust ja hajutab kahtlusi. Aitab Sul end paremini kehtestada, hoida kainet mõistust, taastada meelerahu ja näha suuremat pilti. Bronsiidi rahulikud energiad aitavad stressist, rahutusest ja mittetoetavast käitumismustritest vabanemisel. On toeks allasurutud emotsioonide ja tunnete tervendmisel. Aitab usaldada elu ja elukulgu. Bronsiit suurendab armastusväärsust nii Sinus kui ümbritsevates inimestes. Aitab jääda erapooletuks, teha valikuid, tegutseda otsustavalt ja sihipäraselt. Toetab harmoonia taastamisel ka keerulistes olukordades. Kaitseb negatiivsete energiate ja rünnakute eest, ka teiste inimeste poolt tekitatud pahatahtlike mõtete eest, kui Sinus endas on meelepuhtus ja ei soovi teisele halba.

ROOSA OPAAL


Roosa opaal on armastavate suhete kristall, harmoonia looja ja toetaja rasketel aegadel. Roosa opaal virgutab loovust, soosib kunstiande avaldumist, toob esile isikupära ja toetab eneseväljendust. Roosa opaal toetab südames olevate teemade ja tunnete tervendamist, õpetab end armastama ja väärtustama, aidates seeläbi ellu tulla ka uuel, puhtal armastusel. On efektiivseim kristall romantiliste suhete loomisel (hingesugulase-kaksikleegiga ühendumisel) – on võrgutav kristall, intensiivistades emotsionaalseid seisundeid, vabastades keeldudest.

MORGANIIT


Morganiit on jumaliku armastuse kristall. Tervendab ja avab südamekeskuse, aidates üle saada südames olevast pahameelest, hirmust, haiget saamisest, pettumusest, valust ja kannatusest – puhastab emotsionaalkeha neist rasketest energiatest, et ergutada Sind armastavatele mõtetele, andestusele ja südamerahule. Aitab taas avaneda armastusele ja toetavatele suhetele. Morganiit toob ellu palju armastust ja seda kristalli kutsutakse veel armastuse magnetiks. Selle armastavad energiad aitavad luua ühendusi hingesugulaste vahel, olgu see romantilisel, partnerluse või sõpruse tasandil. Aitab lahti lasta vanadest mittetoimivatest suhetest või kui oled kaotanud kalli inimese. Pakub tuge, et saaksid minna elus kergelt edasi, võttes sellest olukorrast vajaliku tarkuse ja kogemuse uute armastavate ja austavate suhete loomiseks. Morganiit toetab enese ja teiste aksepteerimist, armastamist ja mõistmist, soodustades vendlust, südamest rääkimist ja südamega kuulmist. On väga toetav noortele puberteedieas neidudele, kes vajavad enese aksepteerimisel toetust.

 

 

 

Allikad:

 

Edukat poolvääriskivide avastamist!

Teie Lau Ra 𓂀

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga